Logowanie
Login:
Hasło:

Rodzaje ekspresów do kawy

Strona główna -> Lista artykułów -> Rodzaje ekspresów do kawy

Rodzaje ekspresów do kawy

Kawa z ekspresu jest jedną z najzdrowszych i najkorzystniej wpływających na organizm odmianą tego napoju, która przoduje zarówno przed tradycyjną kawą sypaną, jak i oczywiście najbardziej skażoną chemią: rozpuszczalną, która ciągle króluje w większości polskich domów.

Warto jednak pamiętać, że ekspresy do kawy są różne i zanim dokonamy wyboru sprawdźmy, na co zwrócić uwagę szukając idealnego modelu.

Obecnie największą popularnością cieszą się urządzenia przelewowe i ciśnieniowe. Różnią się one zaawansowaniem technicznym oraz tzw. ekonomią produkcji, przez co możemy rozumieć uśredniony koszt jednej kawy. Najważniejszą i najbardziej odczuwalną różnicą jest jednak cena, która w przypadku ekspresów kawowych może wahać się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

 

wloska-kawa.pl - ekspresy do kawy na kapsułki

Ekspres przelewowy jest najprostszym z ekspresów, jednak jego niska cena nie zawsze idzie w parze z odpowiednią jakością kawy. Zasada działania urządzenia nie jest skomplikowana - do pojemnika musimy wsypać określoną ilość kawy, która zostaje później przepuszczona przez specjalny, papierowy filtr. Kupujących kusi przystępna cena eksploatacji urządzenia - koszt jednego opakowania filtrów zamyka się w kwocie kilku złotych.

Wciąż popularna jest także kawiarka, która inaczej nazywana ekspresem dzbankowym. Para zostaje odpowiednio podgrzana w dolnej części urządzenia, przechodzi przez uprzednio zmieloną kawę i tworzy aromatyczny napar kawowy. Reguła działania, a zwłaszcza szybkość i intuicyjność obsługi nie różnią się niemal niczym od prostego czajnika elektrycznego.

Kolejny prezentowany ekspres, tym razem niskociśnieniowy działaniem przypomina kawiarkę - ciśnienie wytwarzane do około 5 barów przepełnia wodę i kawę, w wyniku czego powstaje napar. Napój przygotowany z użyciem tego ekspresu wyróżnia się bardzo mocnym smakiem.

Obecnie na popularności zyskują ekspresy ciśnieniowe. Wiele osób woli zapłacić więcej, ale w zamian cieszyć się pełniejszym smakiem kawy. Możemy wybierać między urządzeniami działającymi na specjalne wkłady lub naboje, popularne są ekspresy na kapsułki (http://www.wloska-kawa.pl).

Ważne dodatki, na jakie warto zwrócić uwagę przed zakupem ekspresu ciśnieniowego, to zwłaszcza młynek do kawy, który powinien wyróżniać się hermetycznie zamykanym pojemnikiem, funkcję pianki, która dla wielu jest jedną z najważniejszych funkcji dobrego ekspresu. Należy też zwrócić uwagę na filtr wody, pojemnik na fusy oraz automatyczne czyszczenie.

Podobne artykuły

Każda cukiernia musi być wyposażona w odpowiednie maszyny, które zagwarantują jej sprawną produkcję wyrobów cukierniczych i słodyczy. Muszą to być solidne i niezawodne urządzenia. Kupując sprzęt do cukierni warto więc zainwestować w renomo

Kliknij, by przeczytać dalej: Wyposażenie cukierni
Meble z włoskich kolekcji to produkty jedyne w swoim rodzaju. Ich elegancja i oryginalny styl znane są na całym świecie i doceniane przez wielu nabywców. Obecnie meble włoskie każdy może posiadać w swoim domu.

Kliknij, by przeczytać dalej: Meble włoskie
Nie tylko meble, ale też sprzęt AGD jest produkowany w różnych stylach. Dzięki temu każdy może stworzyć w swoim domu kuchnię, która nie tylko będzie funkcjonalna, ale też po prostu będzie się podobać. Z racji tego, że nie unikniemy przebyw

Kliknij, by przeczytać dalej: Jaki styl do kuchni wybrać?
Właściwie dobrana do zlewu bateria pomoże nam nie tylko sprawnie myć naczynia, napełniać garnki wodą, ale też usprawni przygotowywanie posiłku. Wbrew pozorom to niewielkie urządzenie ma ogromny wpływ na łatwość przyrządzania potraw i sprzą

Kliknij, by przeczytać dalej: Nowoczesne baterie kuchenne